امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

تولید نرم افزار چند رسانه‌ای "فانوس" در مشهد

نرم افزار زندگی و مبارزات دانشجوي شهید محمود امیرخانی، جانشین تیپ جواد الائمه (ع) لشکر پنج نصر در دوران دفاع مقدس تولید و منتشر شد.
 

"فانوس"عنوان نرم افزاری است که به شرح زندگی، مبارزات و خاطرات مربوط به دانشجوي شهید محمود امیرخانی جانشین تیپ جوادالائمه علیه السلام خراسان پرداخته است.

 

از  قمست‌های برجسته در این مجموعه می‌توان به دست نوشته‌ها و دفترچه خاطرات دانشجوي شهید امیرخانی اشاره کرد که مطالعه آن انسان را به عمق دیدگاه‌های ژرف و باورهای ارزشی و اعتقادی شهید نزدیک می‌سازد.

 

گالری عکس‌های مربوط به شهید و همرزمان وی از بخشهای دیگر نرم افزار چند رسانه‌ای فانوس به‌شمار می‌رود.

 

شایان ذکر است دانشجوي شهید محمود امیرخانی در سال1329، در شهر مشهد مقدس دیده به جهان گشود. وی برای ادامه تحصیلات عالی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی راهی کشور فیلیپین شد و ضمن فعالیت و راه اندازی انجمن اسلامی دانشجویان فلیپینی در جهت گسترش صدای انقلاب اسلامی تلاش بسیاری نمود و پس از پیروزی انقلاب با عضویت در سپاه پاسداران وارد جبهه‌های حق علیه باطل شد و به دفاع از انقلاب اسلامی پرداخت.

 

دانشجوي شهید امیرخانی ضمن حضور در عملیات‌های مختلف، در همان ابتدای جنگ در جبهه الله اکبر مجروح شد و پس از مداوا مجدداً در جبهه حضور یافت تا اینکه در تاریخ 16 مهر 1361 در حالیکه مسئولیت معاونت تیپ جواد الائمه علیه السلام لشکر پنج نصر را بر عهده داشت، در جبهه سومار به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

 

علاقمندان می‌توانند برای دریافت این نرم افزار چند رسانه‌ای که توسط موسسه مردم نهاد خاطرات یاران با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بتازگی تولید شده است، به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی مراجعه کنند.

 

انتهاي پيام./

*کميته توليدات کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي*