امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

یادواره سردار دانشجوي شهید «حسن آقاسی زاده» در مشهد مقدس برگزار شد

یادواره سردار شهید حسن آقاسی زاده با حضور جانشین فرمانده سپاه قدس و جمعی از مسئولان استانی در مجتمع فرهنگی و مذهبی جامعه الحسین(ع) مشهد مقدس برگزار شد.

یادواره سردار شهید «حسن آقاسی زاده» در مجتمع فرهنگی و مذهبی جامعه الحسین(ع) مشهد مقدس در حالی برگزار شد که حاضرین در این یادواره ارزشمند با پیکر مطهر سردار شهید «غلامرضا سمایی» خادم بارگاه منور رضوی و مدافع حرم فاطمی وداع کردند.


در این یادواره که با حضور عابدی مقدم مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، سردار نجاتی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این استان و جمعی از مسئولان استانی و شهری برگزار شد، سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده سپاه قدس در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و همچنین مدافعین حرم فاطمی اظهار داشت: برگزاری این یادواره ارزشی در شهری که به نام شهادت است و در روزی که پیکر مطهر یکی از سربازان ولایت‌مدار مدافع حرم در این جمع حضور دارد، نشان از برکت این یادواره نورانی دارد.


وی افزود: شهید سمایی از دلاورمردان فداکار دوران دفاع مقدس و از هم دوره‌ای‌های شهید آقاسی زاده بود که پا به پای دیگر شهدا در دفاع مقدس انجام وظیفه می‌کرد، حماسه آفرینی این شهید دلیرمرد از دوران دفاع مقدس تاکنون که جبهه های دفاع از حرم اهل بیت(ع) را با فرهنگ ایثار و شهادت حسینی آشنا کرد همچنان ادامه داشت، شهید سمایی خود را به کاروان شهدا رساند و به آرزوی دیرین خود رسید.


جانشین فرمانده سپاه قدس سردار شهید آقاسی زاده را نماد ساده زیستی، دلیرمردی و بی‌باکی عنوان کرد و گفت: شهدا با نثار خون خود اقتدار امروز ایران اسلامی را پایه ریزی کردند و همین خون‌ها امروز به سرمایه ای شرافتمند برای ایران اسلامی تبدیل شده است.


وی خاطر نشان کرد: دفاع از حرم، دفاع از انقلاب و اسلام است و امروز مدافعان حرم فاطمی در امتداد خط دفاع مقدس، با مجاهدت خود از حرمت حرم‌های مطهر اهل‌بیت(ع) دفاع می کنند.


همچنین در این یادواره سید صولت مرتضوی شهردار مشهد و سردار اکبر نجاتی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یاد و خاطره سردار شهید آقاسی زاده را گرامی داشتند و در سخنانی از حماسه آفرینی‌های این شهید والامقام مطالبی بیان کردند.


گفتنی است در پایان این یادواره از خانواده سردار شهید حسن آقاسی زاده با اهدای لوح یادبود تقدیر و تجلیل شد.


لازم به ذکر است سردار شهید «حسن آقاسی زاده» در 28 مهرماه 1366 در منطقه ماووت عراق و در سن 28 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و اکنون پیکر مطهرش در صحن جمهوری حرم مطهر رضوی آرام گرفته است.

* دبيرخانه دائمي کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي*

 

1245

7896000