امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

هفتمین یادواره 44 شهید دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی با عنوان پایان نامه سرخ در دانشکده فنی شهیدمنتظری مشهد برگزارشد.

 

در دومین روز از هفته وحدت سه شنبه 23/9/95 همزمان با اقامه نماز مغرب و عشاء هفتمین یادواره 44شهید دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی با عنوان پایان نامه سرخ در دانشکده فنی شهیدمنتظری مشهد برگزار شد.در ابتدای این مراسم معنوی پس از اقامه ی نماز مغرب و عشاء زیارت عاشورا قرائت شد و با تلاوت کلام وحی توسط دانشجوحمیدعزیزآبادی رسما مراسم آغازگردید.ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی جناب آقای دکتر حداد به عنوان اولین سخنران ضمن خیرمقدم به حاضرین در یادواره تبریک به مناسبت هفته وحدت و میلاد پربرکت حضرت ختمی مرتبت محمدمصطفی(ص) هدف از برگزاری یادواره 44 شهید دانشگاه فنی وحرفه ای خراسان رضوی را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان به ویژه نسل جوان عنوان کرد و افزود: ما هرچه داریم از شهداست، امنیت و آسایش و راحتی و تحصیل در دانشگاه‌ها را از شهدایی داریم که درس و تحصیل خود را در دانشگاه‌ها رها کردند و به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتند و جان شیرین خود را فدای امنیت و آرامش امروز ما کردند.

دکتر حداد در ادامه سخنانش گفت: رسالت تمامی افراد به ویژه قشر دانشگاهی در برابر شهدایی که با گذشتن از جان و زندگی خود نگذاشتند یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمن افتد، بسیار خطیر و حساس است و ما باید الگو، سیره و وصیت نامه شهدا را برای دانشجویان عزیز ونسل جوان بازگو کنیم تا شهدا را الگوی خود در زندگی قرار دهند.

ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی در پایان سخنانش افزود: خانواده شهدا مایه صبر و توکل هستند از اینرو هرآنچه امروز داریم مرهون شهدا و ایثارگری خانواده هایی است که فرزند خود را در راه نظام و انقلاب نثار کردند.

گفتنی است در این مراسم که با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره 44 شهید دانشجوی دانشکده فنی شهیدمنتظری مشهد برگزار شده بود تعداد 25 نفر از پدران و مادران شهدای این دانشگاه در این یادواره حضور داشتند.

در ادامه مراسم سردار غفورپور جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی نیزطی سخنانی گفت:برگزاری این یادواره در ایام پربرکت تولد پیامبراکرم(ص)را مبارک دانست و همچنین حضور پیکرشهید یاسر رحیمی از شهدای مدافع حرم را در این یادواره فرصت مغتنمی شمرد تا با شهدا پیمانی دوباره ببندیم و راه این عزیزان را ادامه دهیم. جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) هدف از برگزاری یادواره 44 شهید دانشجوی دانشگاه فنی وحرفه ای خراسان رضوی  را نیز ترویج فرهنگ ایثارو شهادت عنوان کرد و گفت: امروز نیز جوانان انقلاب اسلامی همچون دوران جنگ تحمیلی در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و با پیشرفت در عرصه های علمی، فناوری و غیره باعث پیشرفت و ترقی ایران اسلامی هستند. سردار غفورپورهشت سال دفاع مقدس را مرهون رشادت، ازخودگذشتگی، ایثارگری شهدا و رزمندگان عنوان کرد و افزود: در هشت سال دفاع مقدس اگرچه به ظاهر طرف جنگ ما فقط عراق بود اما در واقع این یک جنگ منطقه ای بود و بیش از سی کشور در دنیا به طرق مختلف صدام را حمایت می کردند که در نهایت در این جنگ ملت ایران مردانه ایستاده و اجازه ندادند که حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمنان بیفتد.ایشان در پایان سخنانش با اشاره به مبارزات جوانان در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به لطف خدا فضای معنوی بسیارخوبی در جامعه حاکم هست و اون هم بخاطر تفکر بسیجی و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبریست.

در ادامه  مراسم علیرضا دلبریان از یادگاران دوران دفاع مقدس با حضور بر روی جایگاه در کنارپیکر شهیدمدافع حرم از پدر و مادر این شهیدخواست تا در کنارپیکر فرزندشهیدشان قرار گیرند و سپس به بیان خاطرات این شهید عزیز و شهدای دوران دفاع مقدس پرداخت. همچنین پدر شهید مشایخان و مادر شهید شجاعی از شهدای دانشگاه فنی و حرفه ای نیزبه خاطرات فرزندان شهیدشان و فرازی از وصیت نامه های این بزرگواران پرداختند و از مسئولین دانشگاه فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی بخاطر برگزاری همه ساله یادواره پایان نامه سرخ تقدیرو تشکر کردند.

حسن ختام این مراسم نورانی مداحی مداح اهل البیت(ع) سید رضا نریمانی بود که همراه با مداحی و سینه زنی حاضرین در سالن با پیکر شهید مدافع حرم وداع کردند.

گفتنی است در این یادواره بالغ بر 2500 نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاههای مشهدمقدس و مردم شهیدپرور این شهر حضور داشتند.

انتهاي پيام./

**دبيرخانه دائمي کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي**

123458