امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

آيت الله علم الهدي در نخستين اجلاسيه كنگره شهداي دانشجو ي استان

این کشور با هر نظریه‌ای می‌خواهد اداره شود باید با محور ارزش‌های دین باشد

امام‌جمعه مشهد گفت: اگر تمام شهدا زنده شوند، این نکته را مطرح می‌کنند که ما برای احیای حاکمیت خدا و اسلام شهید شدیم و حرف ما این است که این کشور با هر نظریه‌ای می‌خواهد اداره شود باید با محور ارزش‌های دین باشد.

آیت‌الله علم الهدی، در سالگرد تدفین دو شهید گمنام دانشگاه فردوسی، و نخستين اجلاسيه کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی به یاد 350 شهید دانشجو در مسجد حضرت زهرا (س) این دانشگاه که در جوار مزار شهدای گمنام است برگزار شد. در این مراسم حضرت آیت‌الله علم الهدی امام‌جمعه محترم مشهد با بیان اینکه این اقدام حرکتی پربرکت برای احیای یاد شهیدان است، اظهار داشت: برگزاری این اقدام در مراکز آکادمیک کشور جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: نکته اول در ارتباط با مبحث قرآن است که در آیات قرآن کریم، خداوند می‌فرماید کسانی که در راه خدا به شهادت رسیدند، زنده‌اند و شعوری که خداوند در این آیه بیان می‌کند نسبت به حیات وزندگی شهید است لذا در بعد شناخت و درک کیفیت حیات زندگی شهید، استعداد و شعور انسانی که همه‌چیز را با ابزارهای سنجش مادی می‌سنجد، نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان داشت: این سؤال مطرح است که آیا واقعاً چهره‌هایی که به شهادت رسیدند و در باران آتش جنگ تحمیلی سوختند، ضایعه‌ای برای جامعه ما در عرصه پیشرفت‌های علمی و توسعه دانش‌بنیان اجتماعی و اقتصادی نبود و آیا واقعاً ما سرمایه از دست ندادیم؟ لذا اگر شهیدان زنده بودند قطعاً در پیشرفت کشور نقش بسیاری داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نقشی که شهادت این شهیدان در تداوم ارزش‌ها در برابر تمام تهاجمات شیطانی دشمنان اسلام وجود داشت را اگر در یک کفه ترازو بگذاریم و آثار سازندگی شهدا را در این 27 سال درصورتی‌که به حیات خود ادامه می‌دادند در کفه دیگر ترازو بگذاریم، این دو کفه باهم برابری نمی‌کنند زیرا آثار این شهادت در احیای یک نظام ارزشی بسیار سنگین‌تر است و خون‌های پربرکت شهدا این نظام را این‌گونه سرپا نگه‌داشته است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: باید دید نسبت به این سرمایه‌گذاری که از سوی شهدا انجام‌شده امروز ما چه‌کاری انجام داده‌ایم، امروز می‌بینیم که در کارنامه اغلب دولتمردان رزمندگی در جبهه‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و دولت‌های مختلف باسلیقه‌های مخصوص به خود مسئولیت را برعهده‌گرفته‌اند، لذا هیچ خورد و بردی نیز مسئولان درجه‌یک کشور نداشتند، اما تمام بحث ما بر سر ارزش‌هایی است که شهدای ما قربانی آن شدند.

امام‌جمعه مشهد اظهار داشت: اگر تمام شهدا زنده شوند، این نکته را مطرح می‌کنند که ما برای احیای حاکمیت خدا و اسلام شهید شدیم و حرف ما این است که این کشور با هر نظریه‌ای می‌خواهد اداره شود باید با محور ارزش‌های دین باشد و بر محوریت ارزش‌های دین اداره شود لذا باید با دنیا تعامل کنیم اما درعین‌حال ارزش‌های دین نیز رعایت شود

در انتها ايشان ضمن تشكر از برگزاري چنين برنامه با عظمت ، خطاب به مسئولين كنگره مركزي واستاني تاكيد كرد كه اين اختتاميه كنگره نيست بلكه ابتدائيه كنگره است انشا الله عزيزان ما كار را شروع كردند ودارند ادامه ميدهنددرجهت توسعه عظمت ،تعظيم وتكريم شهداي دانشجو شايسته است هر دانشگاه شهداي دانشگاه مربوطه را چه بومي استان وغير بومي احصا نمايد چون عظمت اين شهدا متعلق به همان دانشگاست.