امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

اختتامیه چهارمین کنگره ملی شهدای دانشجوي شهرستان نیشابور برگزار شد+گزارش تصويري

 

اختتامیه چهارمین کنگره ملی شهدای دانشجوي شهرستان نیشابور در روز ۱۶ اذرماه با حضور پرشکوه دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان به همراه اساتید و روئسای دانشگاه ها و معاونت استاندار و فرماندار شهرستان شیبانی فرماندهی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، چنارانی، فرمانده تیپ ۲۱ زرهی امام رضا (ع)، سرهنگ سلیمانی و فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی و سایر مسئولین شهرستان و با حضور میهمان ویژه سرتيپ پاسدار دکتر دقیقی، استاد دانشگاه و مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در فرهنگسرای سیمرغ شهرستان برگزارشد.

 


در این مراسم اعظم سادات حسینی، دبیر دانشجویی چهارمین کنگره ملی شهدای دانشجوي شهرستان با تبریک روز دانشجو روز آزادگی و استکبارستیزی و عرض خیر مقدم به دانشجویان و مسئولین حاضر در جلسه و گرامی داشتن یاد و خاطر شهدای دانشجو حماسه ساز روز ۱۶ آذر  بیان داشتند که یکی از اهداف برگزاری این کنگره های شهدای دانشجو معطرکردن دانشگاه ها و مراکز اموزش عالی و اشنا کردن دانشجوی نسل دوم و سوم انقلاب با سیره و سبک زندگی شهدای دانشجو و نشان دادن نقش و میزان اثرگذاری شهدای دانشجو در پیروزی دفاع مقدس است.

 

وی بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از فرماندهان و اثرگذاران دوران دفاع مقدس دانشجویان بودند و با هجرت کردن از دانشگاه ها به عرصه نبرد حق علیه باطل و تبدیل کردن بیابان ها و کوچه و خیابان های مناطق عملیاتی به یک دانشگاه تمام عیار، استعدادها و ظرفیت های خود را نشان دادند.


دبیر دانشجویی کنگره ملی شهدای دانشجو با توصیه به دانشجویان و دانشگاهیان به مطالعه و مانوس بودن با خاطرات و وصیت نامه های شهدای دانشجو این ستارگان گمنام ارزوی شهادت در راه علم و دانش را درجهت احیا و زمینه سازی تمدن اسلامی را برای دانشجویان از خداوند منان خواستار شدند.

 


در ادامه چنارانی، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سردار دقیقی میهمان ویژه این برنامه با آگاه کردن دانشجویان با اوضاع منطقه و خاورمیانه و نقش دانشجویان در حفظ امنیت ملی کشور با دانشجویان به گفتگو پرداختند.


و در ادامه با رونمایی از کتاب سرو در بند زندگی نامه شهید دانشجو محمد چمنی از انتشارات ابراهیم هادی و تندیس چهارمین کنگره ملی شهدای دانشجو و تجلیل از نفرات برگزیده و تجلیل از خانواده های شهدای دانشجو این برنامه به پایان رسید.

 

در این برنامه شهید احمدحاج نقی دانشجوی رشته ادبیات دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی به عنوان شهید شاخص سال ۹۵ انتخاب و مستندی از زندگانی این شهید بزرگوار تهیه و تدوین و در حضور دانشجویان و مسئولین پخش شد.

 

انتهاي پيام./

*کميته تبليغات و اطلاع رساني کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي*

25471219145458489859658963