امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

آماده شدن 30 قسمت رادیو شیدایی ویژه شهدای شاخص دانشجو

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آماده شدن 30 قسمت رادیو شیدایی خبر داد و گفت: در این 30 قسمت از خانواده شهدای شاخص کنگره مصاحبه گرفته شده است که این محصول رادیویی پخش خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی، دکتر شاکری در دیدار با معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور در اتاق شورای معاونت فرهنگی این دانشگاه، با بیان اینکه برگزاری دومین کنگره شهدای دانشجو با مدیریت فرهنگی دانشگاه است، گفت: تلاش‌های زیادی تاکنون انجام شده تا فضایی را ایجاد کنیم که یاد شهدا در فضای دانشگاه بپیچد و فضا را عطر آگین کند.

وی با تاکید بر اینکه باید طوری عمل کنیم که همه طیف‌ها مخاطب ما قرار گیرند و برای همه دانشگاهیان برنامه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: برای ما مهم است که شهدا را نباید به یک جناح خاص مصادره کرد بلکه شهدا به همه آحاد جامعه تعلق دارند.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: سه نسل از جنگ تحمیلی گذشته و وظیفه ما است که یاد شهدا را در جامعه زنده نگه داریم و ارزش‌های دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم.

شاکری بیان کرد: سال 95 دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان دانشگاه فعال در تقدیر از شهدای مدافع حرم فعالیت‌های خوبی داشته است.

وی از چاپ ویژه نامه ویژه شهدای دانشجو خبر داد و گفت: همچنین مسابقات ورزشی در دهه فجر با یاد و نام شهدای مدافع حرم خواهد بود.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه به بیان برخی برنامه‌های انجام شده این کنگره پرداخت و بیان کرد: دبیرخانه دائمی ستاد کنگره شهدا در بیمارستان قائم مشهد راه اندازی شده است.

 وی گفت: این استان دارای 369 شهید دانشجو است که از این تعداد 9 نفر شهید مدافع حرم هستند.

شاکری همچنین بیان کرد: فرهنگ اعلام شهدای دانشجو در سه حوزه دفاع مقدس، شهدای علمی و مدافع حرم به اتمام رسیده است.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آماده شدن 30 قسمت رادیو شیدایی خبر داد و گفت: در این 30 قسمت از خانواده شهدای شاخص کنگره مصاحبه گرفته شده است که این محصول رادیویی نیز پخش خواهد شد.

وی از تدوین کتاب پنج شهید دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و افزود: در کنار چاپ کتاب، ساخت پنج مستند در مورد پنج شهید دانشجو و برپایی نمایشگاه مفهومی در حاشیه کنگره را نیز در برنامه‌هایمان داشته‌ایم.

در ادامه این دیدار، وجدانی نیا، مسئول فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور ضمن تشکر از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در برگزاری دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی، گفت: کار برای شهدا با کارهای فرهنگی در دیگر عرصه‌ها متفاوت است و توفیق می‌خواهد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با برگزاری این چنین کنگره‌هایی در آشنا کردن دانشجویان با ارزش‌ها و مبانی انقلاب و شناساندن شهدا به آنان در فضای دانشگاه‌های کشور تاثیرگذار باشیم.