امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با خانواده شهید هریری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از اعضای ستاد کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی با خانواده شهید دانشجوی مدافع حرم، حسین هریری دیدار کردند.

 

به گزارش ستاد خبری دومین کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه‌های خراسان رضوی، شب گذشته مصطفی مهرابی بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، هادی باادب، رئیس سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی، حجت الاسلام طباطبایی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان سپاه امام رضا(ع) با خانواده شهید دانشجوی مدافع حرم حسین هریری دیدار کردند.

 

در این دیدار حجت الاسلام طباطبایی، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم، به پدر و مادر شهید هریری شهادت پسرشان را تبریک گفت و از خداوند خواستار علو درجات برای وی شد.

 

وی بیان کرد: سال‌ها پس از اتمام جنگ تحمیلی بسیاری از مسئولان گفتند قطعا ریزش خواهیم داشت؛ اما رهبری معظم انقلاب تاکید کردند درست است که ریزیش خواهیم داشت؛ اما رویش نیز خواهیم داشت.

 

حجت الاسلام طباطبایی شهید حسین حریری را یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی خواند.

 

 

حسین بسیار خوش خلق بود

 

مادر شهید حسین هریری در ادامه این دیدار گفت: حسین پسری بسیار خوش اخلاق بود و به شدت به پدر و مادرش احترام می‌گذاشت.

 

وی توجه به مسئله محرم و نامحرمی را از دیگر ویژگی‌های شهید هریری خواند و تصریح کرد: تاکنون نشده بود که کوچکترین ناراحتی برای من ایجاد کند همچنین در به جا آوردن نماز اول وقت بسیار کوشا بود.

 

در بخشی دیگر از این دیدار پدر شهید هریری گفت: حسین حریری متولد سال ۶۸ و دانشجوی رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دادگستری مشهد و مسئول بازرسی قطارشهری مشهد بود.

 

وی افزود: بعد از شهادت شهید شهریاری در رشته فیزیک هسته‌ای دانشگاه پیام نور مشهد کسب تحصیل می‌کرد و زمانی که برجام تصویب و تاسیسات هسته‌ای پلمپ شد به رشته حقوق تغییر رشته داد و گفت در دنیا بسیار سر ما کلاه می‌گذارند حقوق بین الملل می‌خوانم تا بتوانم از حقوق ملت ایران دفاع کنم.

 

سفارش پیامبر در رفتار با خانواده خود رعایت می‌کرد

 

پدر شهید هریری یکی از ویژگی‌های بارز شهید حریری را تلاش بی وقفه دانست و ادامه داد: هیچگاه از حسین کوچکترین بداخلاقی را مشاهده نکردیم و همیشه به خلق خوش شهره بود و سفارش پیامبر(ص) را درباره رفتار با خانواده و بستگان رعایت می‌کرد.

 

هریری بیان داشت: روزی در دوران نوجوانی در مدرسه از تمامی دانش آموزان می‌پرسند پدر چه تعداد از شما گوشتان را پیچانده است و تنها دانش آموزی که دستش را بالا نبرد حسین بود. زمانی که از وی علت را جویا شدند حسین در جواب گفت من حتی اخم پدر خود را ندیدم.

 

وی ضمن اشاره به این مطلب که سربه راهی و خلق خوش حسین مانع از اخم من می‌شد، بر بردباری و شکیبایی شهید حریری تاکید و تصریح کرد: وی بسیار مسلط به کاری که انجام می‌بود و حتی با وجود این‌که سن و سال چندانی نداشت؛ اما به جلسات پرسش و پاسخ دعوت می‌شد.

 

وی در ادامه سخنان خود به بیان خاطراتی از پسر شهیدش در سفر به کربلا پرداخت و خاطرنشان کرد: سال گذشته به همراه حسین به کربلا مشرف شدیم زمانی و تا رسیدن به کربلا به ویژه هنگام یافتن محل اسکان با سختی و دشواری مواجه شدیم و رماتیسم من عود کرد به همین دلیل با ناراحتی از حسین پرسیدم چه زمانی قرار است به محل اسکان برسیم؟، که حسین با لحن بسیار آرامی پاسخ داد «پدرجان شما خودتا ن همیشه می‌گفتید زیارت امام حسین (ع) سختی دارد کمی تحمل کنید» این لحن و گفته پسرم باعث شرم من شد.

 

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری نیز برای اربعین به زیارت امام حسین(ع) رفتیم و پیش از سفر به امام حسین(ع) گفتم که راحتی و پذیرایی نمی‌خواهیم؛ اما در طول سفر بارها شاهد بودیم که برنامه‌های سفر یکی پس از دیگری به راحتی و آسودگی انجام می‌شود.

 

پدر شهید هریری اضافه کرد: زمانی که از مشهد حرکت کردیم و به مرز مهران رسیدیم با مرز شلوغ مهران مواجه شدیم به همین دلیل به دعوت یکی از دوستان به منزل آنان رفتیم و با توجهه به این‌که دختر و داماد این دوست خانوادگی در مرز مشغول به کار بودند برنامه سفر ما به راحتی صورت گرفت.

 

وی تصریح کرد: زمانی که به کربلا رسیدیم شخصی ناشناس به طرف ما آمد و گفت ما در مدرسه آیت الله سیستانی اقامت داریم و هر روز بر سر راه زائران می‌آییم و از آنان می‌خواهیم که تا در این مدرسه اقامت کنند و زمانی که ما دعوت وی را پذیرفتیم و به مدرسه رفتیم در آنجا نیز با مشاهده کردیم که امکانات استراحت فراهم است.

 

هریری گفت: با توجه به این‌که رماتیسم داشتم پزشک از من خواست تا آمپول تقویتی استفاده کنم و زمانی که این پزشک قلب مرا معاینه کرد گفت قلب شما ناراحت است و این در حالی بود که تا آن زمان قلب من هیچگاه مشکلی برایم ایجاد نکرده بود.

 

پدر شهید هریری افزود: با توجه به این‌که با اصرار پرشک مواجه شدیم و دیدیم که مسیر پیاده روی بسیار شلوغ است و تا ستون 600 حرم امام حسین بیشتر نتوانستیم برویم و با توجه به این‌که حدود سه روز پس از این گفته پزشک در قلب خود احساس ناراحتی کردم از همان جا به امام حسین(ع) سلام دادیم و برگشتیم.

 

وی بیان داشت: زمانی که به منزل رسیدیم جمعی از مسئولان به خانه ما آمدند و گفتند شایعاتی شنیده شده مبنی بر این‌که حسین پسر شما مجروح شده است و همان جا متوجه شدم که چه اتفاقی رخ داده؛ اما از خداوند گلایه نکردم و خداوند را شکر کردم و گفتم راضیم به رضای تو.

 

هریری ضمن بیان این موضوع که علی‌رغم این‌که حسین پسرم بود و سال‌ها با من اختلاف سنی داشت؛ اما از من پیشی گرفت و این دل مرا می‌سوزاند، تاکید کرد: از شهادت پسرم غمگین نیستم؛ اما دوست داشتم بیشتر زنده بماند تا بتواند بیشتر خدمت کند.

 

پدر شهید مدافع حرم هریری در بخش پایانی سخنان خود گفت: حسین سفر به کربلا را بسیار دوست می‌داشت و بسیار راحت سفر می‌کرد به طور مثال چنانچه می‌دید روز روز آخر هفته تعطیل است مقدمات سفر به کربلا را محیا می‌کرد، البته حسین همیشه زماینی به سفر کربلا می‌رفت و زمانی که به او می‌گفتیم چرا در این مدت زمان کوتاهی که در اختیار داری هوایی سفر نمی‌کنی در جواب می‌گفت «برای زیارت امام حسین باید سختی بکشیم.

 

لازم به ذکر دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پنحم اسفند ماه برگزار خواهد شد.