امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

در دیدار با خانواده شهید محراب خانی مطرح شد: حجت الاسلام طباطبایی: مدافعین حرم راه شهدای دوران دفاع مقدس و انقلاب را دنبال می‌ کنند

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد دیدار با خانواده‌های شهید را عاملی جهت یاداوری یاد و نام آنان دانست و گفت: راه شهدا همچنان ادامه دارد و امروز مدافعین حرم راه شهدای دوران دفاع مقدس و انقلاب را دنبال می‌‌ کنند.

 

به گزارش ستاد خبری کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی؛ مصطفی محرابی بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، روشندل، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی، حجت الاسلام طباطبایی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان ستاد کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه‌‌ های خراسان رضوی به دیدار خانواده شهید دانشجو مهدی محراب‌ خانی رفتند.

 

در این دیدار حجت الاسلام طباطبایی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به این موضوع که برای این انقلاب هزینه های بسیاری داده شده، گفت: ما مدیون شهدا و خانواده های آنان هستیم.

 

وی تکریم با بیان این نکته که زمانی که به مزار شهدا می‌ رویم و به سن و سال آنان نگاهی می‌ اندازیم متوجه می‌شویم که حدود 90 درصد این شهدا جوانان هستند، خطاب به خانواده شهید محراب خانی بیان کرد: شما دین خود را به این مردم ادا کردید و امروز نوبت ماست تا دین خود را ادا کنیم.

 

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: شهید محراب خانی سعادتمند و شما سربلند شدید و امید است که ما بتوانیم ادامه دهنده راه این شهدا باشیم.

 

حجت الاسلام طباطبایی با تاکید بر این مطلب که همه ما مدیون شهدا و خانواده های آنان هستیم،

تکریم و دیدار با خانواده‌های شهید را عاملی جهت یاداوری یاد و نام آنان دانست و اضافه کرد: راه شهدا همچنان ادامه دارد و امروز مدافعین حرم راه شهدای دوران دفاع مقدس و انقلاب را دنبال می‌‌ کنند.

 

 وی اضافه کرد: شهدا خون خود را به ما هدیه کرده‌اند، بنابراین باید یاد آنان را زنده نگاه داریم.

 

حجت الاسلام طباطبایی در بخش دیگری از سخنان خود به داستان حضرت خضر و موسی اشاره و تصریح کرد: در این داستان حضرت خضر نوجوانی را به قتل می‌رساند و در پاسخ به حضرت موسی می‌ گوید او را به قتل رساندم؛ چراکه این کودک در بزرگسالی به دلیل توجه بیش از حد پدر و مادر گمراه می‌ شد.

 

حجت الاسلام طباطبایی ادامه می دهد: زمانی که این کودک از دنیا می‌رود خداوند برای تسلای پدر و مادر این کودک دختری را نصیب آنان می‌کند.

 

وی در پایان خطاب به خانواده شهید محراب خانی بیان داشت: سختی ‌هایی که هم خداوند به شما داده رشد را به همراه خواهد داشت.

 

در ادامه این دیدار باقری، مادر شهید محراب خانی گفت: مهدی ششم دی ماه سال 44 و مصادف با روز تولد امام زمان(عج) در مشهد به دنیا آمد و در دوران تحصیل بسیار درس خوان و تیزهوش بود.

 

باقری ادامه داد: مهدی اولین بار در مهر ماه سال 61 داوطلب حضور در جبهه شد و در پنجمین حضور خود به شهادت رسید.

 

وی تصریح کرد: زمانی که به جبهه رفت، مسئولان مدرسه با ما تماس گرفته و اظهار نگرانی کردند؛ چراکه مهدی در آن سال کنکور داشت و مسئولان می‌‌گفتند که او باید درس بخواند و زمانی که با مهدی تماس گرفتیم و او را از اظهار نگرانی مسئولان مدرسه آگاه کردیم در جواب گفت «نگران نباشید من هم درسم را به خوبی خواهم خواند و هم در جبهه خدمت خواهم کرد» که خوشبختانه در سال 62 در کنکور شرکت و در دانشکده داروسازی مشهد قبول شد.

 

باقری در ادامه سخنان خود در خصوص نحوه شهادت فرزندش، گفت: در دوران جنگ بودیم که تصمیم گرفتیم به سوریه برویم در روز 20 دی ماه سال 65 به سوریه رفتیم و 28 دی ماه بازگشتیم و حدود 12 روز پس از آمدن ما به مشهد مهدی به شهادت رسید.

 

وی افزود: صبح جمعه دهم بهمن ماه سال 65 به همه دانشجویان مرخصی می ‌دهند تا به مشهد بیایند که مهدی برای آوردن دارو به ساختمانی می ‌‌رود که در همان حین ترکشی به او اصابت می کند و مجروح می‌‌شود و زمانی که او را به بیمارستان منتقل می‌‌کنند به شهادت می ‌رسد.

 

مادر شهید محرابی‌خانی ابراز داشت: زمانی که از سفر سوریه بازگشتیم و خبری از مهدی نشد به دانشکده دارو سازی رفتیم تا از حال پسرم مطلع شویم؛ اما مسئولان دانشکده جواب درستی به ما ندادند همچنین همسرم به دیدار یکی از همرزمان مهدی رفت تا خبری از او بدست آورد که او هم خبری نداشت به همین دلیل از برادرم خواستیم تا موضوع را پیگیری کند که پس از مدتی به ما گفت مهدی به شهادت رسیده است.

مادر شهید محراب‌خانی در پایان تاکید کرد: مشوق اصلی مهدی جهت اعزام به جبهه پدرش بود.