امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

حسن شهادت را از حضرت زینب(س) گرفت

مادر شهید مدافع حرم حسن قاسمی دانا گفت: فرزندم به من می گفت «باید شهادت را بخواهی، هر زمان که بخواهی از خدا شهادت را می گیری» و حسن این را از حضرت زینب(س) خواست و شهادت را گرفت.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی؛ مریم طربی، مادر شهید مدافع حرم حسن قاسمی دانا در دومین کنگره شهدای دانشجوی خرااسن رضوی در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این مطلب که حسن همیشه به ما می گفت به فکر مردم باشید و برای مردم خالصانه کار کنید؛ چراکه ضرر نخواهید کرد، گفت: همچنین حسن همیشه تاکید داشت که گوش جان به فرمایشات مقام معظم رهبری بسپارید و قدر این امنیت را بدانید؛ امنیتی که آن را مدیون خون شهدا چه شهدای صدر اسلام و چه شهدای هشت سال دفاع مقدس هستیم.

 

وی یادآوری کرد: در دوران دفاع مقدس 16 ساله بودم و حسن را نیز داشتم که به تشییع شهدا می رفتم و غبطه می خوردم که چرا بچه های من بزرگ نیستند که امروز خدمت کنند.

 

مادر شهید قاسمی دانا ادامه داد: حسن که بزرگ شد و همراه با هم به قطعه شهدا می رفتبم افسوس می خورد و می گفت مادر این شهید 13 سال بیشتر ندارد و این یکی 25 ساله شده و امروز من 27 سال دارم؛ دیر شده، خیلی دیر شده!!.

 

طربی با بیان این مطلب که فکر نمی کردم و باورم نمی شد که حسن این سخنان را از عمق وجودش می گوید، تصریح کرد: به او گفتم امروز نه جنگ است و نه شهادت و حسن در جواب محکم به من می گفت «باید شهادت را بخواهی، هر زمان که بخواهی از خدا شهادت را می گیری» و حسن این را از حضرت زینب(س) خواست و شهادت را گرفت.