امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

نسل امروز نباید مسیر شهدا را فراموش کند/ امنیت پایدار کشورمان ثمره خون و ایثارگری شهداست

معاون اجتماعی وزارت بهداشت و درمان بار دیگر با تاکید بر این که نسل امروز نباید مسیر شهدا را فراموش کند، خطاب به جوانان، گفت: این را متوجه باشید که ما چه مشکلاتی را در این 38 ساله پشت سر گذاشتیم و با چه مسائلی دست و بنچه نرم کردیم.

 

به گزارش خبرنگار ستاد خبری دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی؛ ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی امشب در دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی با اشاره به این نکته که مقام معظم رهبری به زنده نگاه داشتن یاد شهدا تاکید دارند، گفت: وظیفه ماست که یاد شهدا را زنده نگاه داریم و بدانیم که بیش از 200 هزار نفر شهید شدند تا از وطن خود پاسداری کنند.

 

وی اضافه کرد: امروز شاهد هستید که در منطقه خاورمیانه چه بر سر کشورهای اسلامی آورده اند. همانانی که در دوران هشت سال دفاع مقدس نیروهایی برای مبارزه با ما مسلح می کردند امروز نیز به شکل دیگری در حال ریختن خون مردم کشورهای اسلامی هستند.

 

ایازی ضمن اشاره به این مطلب که امروز برخی برای این که کارخانه اسلحه سازی آنان تعطیل نشود این جنگ ها را برنامه ریزی می کنند، تصریح کرد: چنانچه شما امروز در کشور شاهد امنیت پایدار هستید این امنیت محصول ایثارگری این شهداست چه شهدایی که در هشت سال دوران دفاع مقدس حضور یافتند و چه آن دسته از رزمندگانی که در سوریه و عراق به شهادت رسیده اند.

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت و درمان بار دیگر با تاکید بر این که نسل امروز نباید مسیر شهدا را فراموش کند، خطاب به جوانان تصریح کرد: این را متوجه باشید که ما چه مشکلاتی را در این 38 ساله پشت سر گذاشتیم و با چه مسائلی دست و بنچه نرم کردیم.

 

وی با اشاره به این موضوع که چنانچه هوشمندی مقام معظم رهبری نبود آنانی که امروز وارد کشورهای اسلامی شده اند نیز وارد کشور ما می شدند، خطاب به خانواده شهدا گفت: خداوند توفیقی را نصیب شما کرده و چه افتخاری بالاتر از این که انسان در مسیر رضایت خداوند از این دنیا برود و مطمئنا هر فردی این توفیق را پیدا نمی کند.