امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

سردار باقرزاده در همایش "فرجام مقاومت"

به گزارش خبرنگار روابط عمومي کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي، سردار سید محمد باقر زاده، بعدازظهر چهار شنبه در همایش فرجام مقاومت که به مناسبت حماسه آزادسازی خرمشهر در سالن اجتماعات دانشگاه علوم اسلامی رضوی حرم مطهر برگزار شد، با بیان اینکه مفهوم شیعه برادری و برابری است و امروز این تعریف مرزها را در نوردیده، اظهار کرد: جنگ امروز، جنگ بر سر دفاع از اعتقادات است؛ جوان عراقی، افغانی و ایرانی برپایه اعتقادات و اصول دینی که دارند پا به عرصه دفاع گذاشتند و از حریم ائمه اطهار دفاع می کنند.

وی اشاره ای به مفهوم فرجام استقامت کرد و افزود: فرجام به معنی سرانجام و مقاومت به معنای پایداری است؛ زمانی استقامت لازم و ملزوم انقلابی‌گری می شود که اندیشه آن اظهار و تثبیت شود و ما تا زمانی که صحبت از انقلاب در میان باشد، پایبند به اصول استقامت نیز هستیم.

مشاور عالی رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه صحبت‌هایش بیان کرد: استقامت عنصری ایجابی و صبر جنبه ایفایی دارد، این یکی کنش و دیگری واکنش است؛ هنگامی که حادثه ای بر ما وارد می‌شود، صبر می ورزیم یعنی واکنشی نشان می دهیم اما استقامت بدان معناست که هدفی را مد نظر داریم و تمامی گام ها را برای رسیدن به آن برمی داریم و به پایان می رسانیم.

وی در ادامه تأکید کرد: استقامت به عوامل متعددی وابسته است؛ عزم انسان یکی از مصادیق و عناوین اصلی مورد بحث در واژه استقامت مطرح می‌شود؛ عزم و اراده آدمی را در جهت دست یابی به اهداف از طریق استقامت و پایداری محیا می سازد.

سردار باقر زاده با بیان اینکه برخی تردید دارند دشمنی و جنگی وجود دارد، تصریح کرد: جنگ پدیده‌ای است که حقایق را آشکار و صداقت‌ها را مشخص می کند. مسئله مهم امروز کشور این است که ما یقین بدانیم دشمنی داریم و جنگی در میان است تا وارد عرصه استقامت شویم.

وی همچنین افزود: عده‌ای عنوان می کنند توهم توطعه داریم؛ آیا اینگونه است؟ برخی کشورها با نقشه کشی و شیطنت هایی که بر کشورهای اسلامی روا می دارند، ضربه به پیکره کشورهای اسلامی می زنند؛ با نگاه دقیق به اتفاقات منطقه، مسئله دشمنی و جنگ برای ما به یقین رسیده است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به جنگ روانی رایج در کشور، اظهارکرد: برخی خواستار تمکین از عوامر دشمن هستند و صلاح و رستگار را در این می‌بینند؛ برای جلوگیری از ورود این امواج بیهوده به کشور در گام نخست باید پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری باشیم؛ ایشان می فرمایند، زمان جنگ و دفاع مقدس است و خرمشهرهایی بسیاری را باید آزاد کنیم؛ با توجه به این رویکرد خود را آماده پایداری و ایستادگی خواهیم کرد.

وی افزود: رهبر جامعه به مانند ناخدای کشتی می ماند که جامعه را هدایت و راهنمایی می کند، ما نیز طبق فرمان ایشان قدم برمی داریم.

وی اضافه کرد: با برگزاری سمینار و دادن شعار گره ای از کار باز نخواهد شد، باید خود به عرضه کارزار آمد و پای عمل باشیم.

سردار باقر زاده با اشاره به بزرگداشت هایی که ویژه شهدا در تمامی مراکز استان‌ها برگزار می شود، بیان کرد: زمانی که در مقابل دشمن ایستادگی کردیم و سربلند شدیم، آن هنگام بود که خون و جایگاه آنان را گرامی داشتیم، چرا که راه آنان را ادامه دادیم؛ بزرگداشت شهدا به معنای ادامه دادن راه آنان است.

وی بابیان اینکه وظیفه اصلی ما امروز ایستادگی در مقابل تهدیدات دشمنان بوده و خدا ناصر و یاری دهنده ماست خاطرنشان کرد: با عنایت به این رویکرد و در مقابل پروردگار باید به نحو احسن بندگی کنیم؛ دفاع از ارزش های اسلامی و انسانی یکی از عناصر مورد تاکید در دین مبین اسلام است.

فرمانده سال‌های دفاع مقدس با بیان اینکه بخش اعظم فعالیت دشمن اجرای عملیات و موجی روانی است، افزود: از طریق روش‌های متعدد می‌خواهند مفهوم ایستادگی، عزت نفس و سربلندی را بین مردم کمرنگ کنند. بدانید خط تقابل و دشمنی تمام نشدنی است، تا زمانی که در این راه قرار داریم، استقامت امری لازم و ضروری برای همگان است.

وی با اشاره به حماسه سوم خرداد و عملیات آزاد سازی خرمشهر خاطرنشان کرد: تکیه بر باور نیرویی برتر، ما را پیروز میدان کرد؛ با تقویت روحیه ایمانی مان ترس را از دل رهانیدیم و به پیروزی دست یافتیم.

گفتنی است دراین همایش از خانواده های معظم شهدای مدافع حرم سردار سرتيپ شهید قاجاریان(فرمانده تيپ21امام رضا(ع)، سردار شهید شمس آبادی(نماينده اطلاعات سپاه در جبهه مقاومت)، شهيد علی رضا توسلی(ابو حامد/فرمانده تيپ فاطميون)، شهید دانشجوحسن قاسمی دانا وشهيد حجت‌الاسلام رضایی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام