امام خامنه اي : کنگره شهداي دانشجو ، ادامه حرکت جهادي و ادامه شهادت است.

شهدا با جهاد در راه خدا به دشمنان نشان دادند هیچ دشمن و قدرتی نمی تواند علیه ما اقدام نظامی انجام دهد...

 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چنانچه پشتيباني مردم در دفاع مقدس نبود، بدون ترديد با شکست مواجه مي شديم.و ساير جنگ ها مانند فرهنگي، سياسي و اقتصادي بدون حضور مردم به نتيجه نمي رسد.

 

 

 

سردار عزیز جعفری در جشنواره خوارزمی دانشگاه فرهنگیان مشهد در جمع نخبگان کشوری در خصوص مسائل انقلاب اسلامی گفت: مردم ایران برای ایجاد انقلاب اسلامی به امام خمینی (ره) لبیک گفتند و تاکنون در این صحنه ایستاده اند. مردم ما ادعای ایمان به اسلام و امام (ره) کردند تاکنون نشان داده اند که پای انقلاب مانده اند و سربلند بیرون آمده اند.

 

وی افزود: خداوند مردم ایران را از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون مورد امتحانات زیادی قرار داده و افتخار ما این است که این ملت از تمامی این امتحانات سربلند بیرون آمده و همه چیز ما به خاطر استقامت و سربلندی از این امتحانات است.

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه محور انقلاب اسلامی براساس آیات قرآنی شروع شده و به جلو پیشروی می کند، بیان داشت: دو رکن این حرکت بزرگ امت و رهبری می باشند و این دو عنصر اساسی به دلیل اینکه وظایف انقلابی خود را به بهترین شکل انجام می دهند انقلاب ما رو به جلو حرکت می کند و افتخارات در دنیا به دست آورده است.

 

جعفری با یادآوری این مطلب که اکثر مردم ایران پای حرکت انقلابی خود ایستاده اند، متذکر شد: ما به صورت معجزه وار شاهد حفظ انقلاب اسلامی با وجود دشمنان قسم خورده ای هستیم که علیه انقلاب اسلامی بسیج شده اند.

 

وی با اشاره به این مطلب که وضعیت انقلاب با توجه به سختی های زیادی از جمله تهدیدها، تحریم ها و توطئه های داخلی و خارجی خوب است، گفت: البته در خارج از کشور وضعیت انقلاب خوب است و به عبارتی پرنده انقلاب اسلامی با موتور بیرونی پر قدرت به جلو می رود و پیشروی ادامه دارد. زمانی که موانع داخلی از سر راه موتور انقلاب نیز برداشته شود در داخل هم شاهد رشد خواهیم بود.

 

فرمانده سپاه پاسداران در ادامه به مشکلات زیادی که در داخل کشور وجود دارد اشاره داشت و گفت: یکی ازاین مشکلات این است که برخی مسئولان مانع اصلی حرکت انقلاب در داخل می باشند.

 

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی انقلاب را به پنج مرحله تقسیم کرد و فرمودند که ما در مرحله سوم انقلاب می باشیم، گفت: اینکه رهبری انقلاب را به پنج مرحله تقسیم کردند از زمانی بود که مخالفین انقلاب با اسم های قشنگی که روی خودشان گذاشته و اصطلاحات اصلاح طلبی و اصلاح گرایی را به میان آوردند صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: مخالفین انقلاب ادعا داشتند که انقلاب اسلامی باید متوقف بشود به این دلیل که بعد از انقلاب اسلامی ما نظام اسلامی تشکیل دادیم و این دو در کنار هم جمع نمی شوند. آنان ادعا داشتند که منظور از نظام توجه به مسائل داخلی و دخالت نکردن در منطقه می باشد و می گفتند ما باید مانند عوامل بین المللی باشیم و به قوانین بین المللی احترام بگذاریم.

 

جعفری گفت: آنان با این استدلال های فریبکارانه ادعایشان این بود که باید انقلاب متوقف شود و این ادعاها از 13 سال پیش توسط آنان مطرح شد که از همان زمان هم مقام معظم رهبری چفیه خود را حتی برای یک لحظه از روی دوش شان پایین نگذاشتند و از همان زمان بیشتر محور سخنان رهبری حول این موضوع که ما زنده ایم به انقلاب بوده است.

 

فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر این مسئله که حرکت مسیر انقلاب حرکت الهی است و ما ادعای ایمان داریم، بیان داشت: محور اصلی انقلاب جهاد در راه خداست که در آیات مختلف در خصوص اهمیت و ضرورت و همچنین جهادهای مختلف سخن گفته شده و در سوره صبر استراتژیک مسلمانان خداوند مشخص کرده است.

 

جعفری با بیان اینکه مقام معظم رهبری مسئله جهاد را تنها در عرصه جنگ سخت و مقابله فیزیکی نمی دانند، گفت: ملت ایران از جنگ سخت عبور کرده است در دهه اول انقلاب مهمترین تهدیدها علیه انقلاب اسلامی نظامی بود که ما حماسه های بزرگی به خصوص در دفاع مقدس آفریدیم.

 

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: شهدا با جهاد در راه خدا به دشمنان نشان دادند هیچ دشمن و قدرتی نمی تواند علیه ما اقدام نظامی انجام دهد و این درس بزرگی برای دیگر ملت ها شد. بزرگترین دستاورد دفاع مقدس و حماسه ای که شهدا آفریدند برای کشور امنیت بی نظیر و تاریخی در مرزها در برابر هجوم دشمنان خارجی بوده است.

 

جعفری افزود: زمانی که نا امنی از جانب برخی کشورها از جمله عربستان سعودی به مرزهای ایران می رسد انگار که به صخره ای سخت می خورد و برمی گردد. بیشتر ناامنی ها و حرکت های ضد اسلامی و تروریستی با هدف مقابله با انقلاب اسلامی و موج انقلاب می باشد اما همه این توطئه ها به سمت خود دشمنان در حال بازگشت است.

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بزرگترین دستاورد توطئه های دشمنان و خواست تفکیری ها علیه انقلاب همدلی و هم بستگی مردم عراق و سوریه با ایران است، گفت: دل های مردم عراق و سوریه اکنون با ایران یکی شده در صورتی که قبل از این شاهد چنین وضعی نبودیم این کشورها در حال حاضر با ما احساس همبستگی و همدلی می کنند.

 

جعفری به فشارهای اقتصادی دشمنان در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: دشمنان در چند سال اخیر با بهانه های مختلف فشارهای اقتصادی را به اوج رساندند اما ایستادگی مردم ما در این جنگ هم نتیجه خواهد داد.

 

وی یکی از موفقیت های انقلاب اسلامی در دفاع مقدس حمایت و پشتیبانی مردم دانست و گفت: چنانچه پشتیبانی مردم در دفاع مقدس نبود بدون تردید با شکست مواجه می شدیم و سایر جنگ ها مانند فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بدون حضور مردم این جنگ به نتیجه نمی رسد.

 

فرمانده سپاه پاسداران خطاب به نخبگان بیان داشت: چنانچه بخواهیم در جنگ فرهنگی زودتر به نتیجه برسیم باید عملیات های اثربخش تر و با رعایت اصول اولیه جهاد فرهنگی انجام دهیم و بدانید کسی که جهاد می کند در راه خدا، خدا راه را به او نشان می دهد.

 

وی در ادامه با یادآوری این مسئله که مقام معظم رهبری اخلاص، تلاش و سخت کوشی و وجود دشمنان و مخالفان را سه اصل جهاد برشمردند، متذکر شد: اگر این سه اصل را بدانیم بدون تردید خداوند راهش را به ما نشان می دهد.

 

جعفری با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی به خاطر جنگ و عملیات کربلای 5 باقی مانده گفت: جنگ سخت آسان تر از جنگ نرم است در جنگ نرم تعداد عملیات ها بیشتر از عملیات های جنگ سخت می باشد. کار کردن در عرصه فرهنگی نیاز به نیرو و کار دارد.

 

فرمانده سپاه پاسداران در ادامه به این نکته که همان گونه که امروز برخی با مذاکره قصد حل مشکلات را دارند در زمان دفاع مقدس هم برخی از سیاسیون قصد حل تمام کردن جنگ با مذاکره را داشتند، گفت: نتیجه آن مذاکرات برای اتمام جنگ یک قطعنامه نیم بند بود که امام خمینی هم آن را قبول نداشت.

 

جعفری یکی از نکته های مهم در عرصه فرهنگی را زمان برشمرد و گفت: جنگ نرم تا زمان ظهور امام زمان (عج) با دشمنان ادامه دارد و باید در این زمینه برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشیم و همچنین سعی کنیم در برنامه ریزی های بلند مدت سرمایه گذاری هایمان در رده های سنی نوجوانان و کودکان باشد چون بیشترین اثرپذیری را دارند.

انتهاي پيام./